Ekonomi

BBP Genel Başkanı Destici: Geliri az olandan, üretenden vergi alınmamalı

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Kocaeli’nin Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi silosunda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşa Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Destici, ekonominin ülke gündeminin ilk sıralarında yer aldığını ve Türkiye’nin ekonomik zorlukların üstesinden gelecek güce sahip olduğunu söyledi.

Destici, ağırlaştırıcı yaşam kurallarına karşı alt gelir gruplarının ve dezavantajlı kesimlerin korunması gerektiğini söyledi.

“Sosyal devlet kavramının, daha doğrusu devlet olmanın gereği bu. Emeklilerimizin taleplerini de bu çerçevede değerlendiriyoruz. Temmuz ayındaki maaş düzenlemesine emeklilerimiz haklı bir tepki gösteriyor. en geç ekim ayında emeklilerimizin maaşlarındaki adaletsizlik yılbaşını beklemeden içinde bulunduğumuz 6 aylık dönemi kapsayacak şekilde düzeltilmelidir.

Dolaylı vergileri adil bulmadığını vurgulayan Destici, “Özellikle üretimde ve tarımda kullanılan akaryakıttan ÖTV alınmasının üretime, fiyatlara ve kamu vicdanına zarar verdiği kanaatindeyiz. Özel Tüketim Vergisi ise o zaman özel tüketicilerden alacaksanız biz bulamıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Vergi düzenlemesinin bir an önce tamamlanarak adaletsizliğin giderilmesini” talep eden Destici, “Gelir ve geliri olanlardan Anayasa’da yazdığı şekilde vergi alınmalı. Onlardan asla vergi alınmamalı” dedi. geliri veya üretimi az olanlar.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu