Ekonomi

Goldman Sachs Immunovant hisseleri için 50$ hedef belirledi, yukarı yönlü görüyor

Çarşamba günü Goldman Sachs, Immunovant (NASDAQ:IMVT) hisselerini Satın Al derecelendirmesi ve %60 yukarı yönlü potansiyele işaret eden 50 $ 12 aylık fiyat hedefiyle kapsamaya başladı. Kapsam, şirketin kendi sınıfında öne çıkan bir tedavi olarak görülen lider ilaç adayı IMVT-1402 için yüksek beklentilerle birlikte geliyor.

IMVT-1402’yi çevreleyen iyimserlik birkaç faktöre dayanıyor. Anti-FcRn antikoru, IgG seviyelerini önemli ölçüde azaltma yeteneğini göstermiştir ve subkutan formülasyonu, olumlu bir güvenlik profili ile birleştiğinde, sınıfının en iyisi bir tedavi olarak potansiyeline katkıda bulunmaktadır.

Myastenia gravis (MG) ve kronik inflamatuar demiyelinizan polinöropati (CIDP) için geliştirilmekte olan Vyvgart ve Rystiggo gibi tedavilerle anti-FcRn’ye yönelik ajanlar pazarı rekabetçi olsa da Goldman Sachs, Immunovant’ın hem ilacın profili hem de stratejik geliştirme yaklaşımı açısından kendisini farklılaştırması için bir fırsat görüyor.

Goldman Sachs, IMVT-1402 için en yüksek satışların, ilacın etkinliğinin en gelişmiş rakiplerinkiyle uyumlu olduğu varsayımıyla 4,4 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte firma, IMVT-1402’nin etkinlik açısından sınıfının en iyisi olduğunu kanıtlaması halinde en yüksek satışlarda 6,2 milyar dolara kadar yukarı yönlü bir potansiyel olabileceğini de öne sürüyor.

Immunovant’ın birinci nesil adayı batoclimab ile ilgili devam eden çalışmaların sonuçları yılın ilerleyen dönemlerinde beklendiğinden, yakın gelecekte önemli kilometre taşları beklenmektedir. Bu sonuçlar, özellikle de 2024 ortalarında CIDP’de ve 2024’ün ikinci yarısında MG’de yapılacak denemelerden elde edilecek sonuçlar, batoclimab’ın daha gelişmiş programlara kıyasla etkinliğini belirlemede çok önemli olacak ve şirket için önemli bir yakın vadeli değer artışı sağlayabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu