Haber

Uluslararası Kudüs Platformu’ndan Meclis’teki partilere ziyaret

ULUSLARARASI Kudüs Platformu üyeleri TBMM’deki parti gruplarını ziyaret etti.

Filistin, Türkiye, Yemen, Kuveyt ve Cezayir’i temsil eden Uluslararası Kudüs Platformu milletvekillerinden oluşan heyet, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’i ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından ortak açıklama yapıldı. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, “7 Ekim’de başlayan ve bir ayı aşkın süredir devam eden Gazze’ye saldırdılar. AK Parti grubu olarak oradaki vahşet ve zulmü kınıyoruz. Ateşkesin sağlanmasını umuyoruz.” Kısa sürede kurulacak ve insani yardım koridoru açılacaktır.Başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, “Mısır ile işbirliği içinde bir sahra hastanesi kurulması ve yaralılarımızın Gazze’den acilen tahliye edilerek tedavi edilmesi konusunda ciddi bir çalışma yapılıyor” dedi.

Kudüs Platformu’nda Türkiye’yi temsil eden İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “Kudüs platformumuz Latin Amerika’dan Asya’ya kadar parlamentolarda görev yapan Filistin dostluk başkanlarından oluşuyor. 100’ün üzerinde üyesi var. Uluslararası bir platformdur. Ziyaretimizin hedefi. Gazze’dir.” Türkiye’de bir ayı aşkın süredir işlenen insanlığa karşı suçların derhal durdurulması. Bu suçu işleyen İsrail’den hesap sormak için gerekli adımları atmak. Başta insani yardım olmak üzere Gazze’deki kardeşlerimize her türlü desteği sağlamak. Platformumuz ziyaretlerine devam ediyor. Türkiye’den Batı’ya “Ülkeler başta olmak üzere dünyanın her yerindeki ziyaretlerimize devam edeceğiz” dedi.

Kudüs Platformu Başkanı ve Yemen Milletvekili Hamit Abdullah Al Ahmar, ateşkesi sağlamayı ve orada yaşayan insanlara yardım sağlamayı hedeflediklerini belirterek, şöyle konuştu: “Türkiye büyük bir ülke olduğu için beklentiler de çok yüksek. Devam edeceğiz. Filistin için çalışıyoruz. Bu soykırıma karşı tüm gücümüzü birleştirmeye çalışacağız. Türkiye büyük bir ülkedir.” “Rol oynuyor” dedi.

Kudüs Platformu milletvekilleri daha sonra MHP, Saadet Partisi, HÜDA-PAR, Gelecek ve DEVA partilerini ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu